X
تبلیغات
طراحی سایت، سئو، طراحی فروشگاه اینترنتی
عضويت سريع
Fast Register
ورود کاربران
Login
موضوعات
Category
مطالب پر بازديد
Hot Posts
دوستان
Friends
آرشيو
Archive
آخرين مطالب
Last Posts
امار و اطلاعات
Blog counter
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
تبلیغات
برای دیدن تعرفه کلیک کنید
وبلاگ و تفاوت آن با وب سایت
تاریخ ارسال : 1397/2/4 13:11 , نویسنده :

وبلاگ چیست

وبلاگ(weblog)، یک وب سایت اینترنتی است که یک شخص یا گروهی از اشخاص می تواند خاطرات، تجربه ها شخصی ، یا هر مطلبی یا اطلاعات را که ممکن است
برای افراد دیگر مفید باشد در ان به اشتراک می گذراند به مطلبی که در وبلاگ به اشترک گذاشته می شود پست گفته می شود

وبلاگ نویسی و تاریخچه ان

تاریخ شروع وبلاگ نویسی قبل از سال 2001 میلادی به وجود امد و تا به امروز رشد انفجاری را تجربه کرده است در کشور ما این پدیده با ارائه

اولین سرویس ارائه دهنده وبلاگ به نام پرشین بلاگ به طور چشم گیری گسترش یافت

و امروزه سایت های خیلی زیادی در زمینه ارائه وبلاگ در کشور ما راه اندازی شده به طور معمول سرویس های وبلاگ دهی سرویس خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند و درعوض ان تبلیغاتی را در وبلاگ کاربران خود نمایش می دهند و از این طریق مخارج  مورد نیاز این گونه سرویس ها را تامین می کنند.

فرق وبلاگ با سایت چیست؟

وبلاگ جایی برای بیان افکار، ایده‌ها، خاطرات، تجربیات و به طور کلی موضوع‌های مورد علاقه یک فرد مشخص است. نوشته‌های وبلاگ از نظر تاریخ انتشار، از جدید به قدیم مرتب و در صفحه اصلی وبلاگ قرار می‌گیرند. نویسنده یک وبلاگ بعد از انتشار نوشته خود، می‌تواند از نظرات خوانندگان نوشته خود نیز آگاه شود. وبلاگ‌نویسی نیازی به داشتن دانش برنامه‌ویسی وب ندارد.

سایت جایی برای بیان خدمات، محصولات و اخبار یک شرکت، سازمان و یا اداره است که معمولاً با اهداف تجاری و یا تبلیغاتی صورت می‌گیرد. مطالب یک سایت در صفحات مختلف قرار می‌گیرند و نسبت به وبلاگ، بروزرسانی کمتری دارد. ارتباط دوسویه‌ای که در وبلاگ‌ها وجود دارد، معمولاً در سایت‌ها دیده نمی‌شود. به طور معمول، اداره یک سایت نیاز به دانش بالاتری از نظر برنامه‌نویسی وب نسبت به وبلاگ دارد. یک سایت ممکن است توسط چند کارمند شرکت یا سازمان اداره شود.

برای داشتن وبلاگ چه چیزهایی لازم است؟

برای داشتن یک وبلاگ، حداقل به ۳ چیز نیاز دارید:
۱. دامنه
۲. هاست
۳. سیستم مدیریت محتوا (CMS)

وبلاگ
نوع م


امتیاز : 4 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
تعداد بازدید : 29
موضوع : طراحی سایت,